Ozonowanie to zabieg, który skutecznie dezynfekuje pomieszczenia, pomaga pozbyć się uciążliwych zapachów oraz niszczy grzyb i pleśń na ścianie. Absolutnie bezpieczny dla człowieka, szybki i dający natychmiastowe efekty, cieszy się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Sprawdźmy, kiedy warto go przeprowadzić i na czym w ogóle polega?

Ozonowanie – kiedy warto przeprowadzić?

Ozon to cząsteczka złożona z trzech atomów tlenu, z których jeden wykazuje skłonność do odłączania się i wchodzenia w reakcje z innymi związkami. Tritlen charakteryzuje się dużą reaktywnością, a jego rola w procesach dezynfekcji czy neutralizacji zapachów jest nieoceniona. Największą korzyścią z przeprowadzenia zabiegu jest pozbycie się nieprzyjemnych zapachów – stęchlizny, chemikaliów czy kwasu masłowego. Z tego względu ozonowanie przeprowadza się w starych kamienicach, zaniedbanych mieszkaniach czy miejscach zgonu. Jak wskazuje specjalista z firmy Lech-Bud, z usług firm dezynfekcyjnych korzystają także osoby, które chcą szybciej pozbyć się zapachu farby czy lakieru po remoncie.

Na czym polega zabieg ozonowania i czy naprawdę jest skuteczny?

Ozon niszczy bakterie, wirusy oraz zarodniki grzybów i pleśni. Rozpylany w pomieszczeniu jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków, szczelin i przewodów wentylacyjnych, a także wnętrza szaf czy szuflad. Jeżeli dezynfekcja zostanie przeprowadzona prawidłowo, możemy mieć pewność, że w lokalu nie pozostały żadne drobnoustroje. Warto przy tym zauważyć, że zapachy spowodowane zawilgoceniem i zagrzybieniem nie są problemem natury estetycznej – pleśnie wytwarzają bowiem toksyny, które mogą doprowadzić do rozwoju schorzeń płuc, a nawet przyczynić się do zachorowania na nowotwory. Eliminując przyczynę problemu może się zdarzyć, że uporczywe objawy, takie jak kaszel czy trudności z oddychaniem, ustąpią samoistnie. Przekonaj się sam, że poprawa jakości życia nie musi być trudna i kosztowna. Już dziś zamów wykonanie ozonowania!