Jeżeli chcesz poprawić właściwości izolacji cieplnej starego budynku, możesz zdecydować się na całkowitą wymianę lub modernizację systemu dociepleń. Jak wskazuje pracownik firmy Kania & Jaroszewski, takie działanie nie tylko zmniejsza koszty eksploatacyjne, ale i podwyższa wartość rynkową nieruchomości. Sprawdźmy, o czym warto wiedzieć przed rozpoczęciem prac remontowych i jak osiągnąć największą efektywność energetyczną.
Wymiana izolacji vs docieplanie – które rozwiązanie wybrać?
Dobry sposobem na poprawę parametrów cieplnych budynku jest skucie starej elewacji, a następnie uzupełnienie jej nowym materiałem budowlanym. Niestety, całkowita wymiana izolacji jest czasochłonna i generuje duże koszty. Jak wskazuje pracownik firmy Kania & Jaroszewski, takie rozwiązanie jest rekomendowane w przypadku, gdy obiekt mieszkalny uległ znacznemu uszkodzeniu. Zdecydowanie lepszym wyborem jest montaż systemu ocieplenia ETICS na starej elewacji.
Prace dociepleniowe rozpoczynamy od sprawdzenia jakości ścian zewnętrznych. Kierownik budowy, w oparciu o wizję lokalną i analizę dokumentacji budynku, orzeknie, czy warstwa wierzchnia jest dostatecznie wytrzymała. Kolejnym krokiem jest audyt techniczny starej izolacji i odkrycie ewentualnych niedoskonałości
– mówi pracownik firmy Kania & Jaroszewski.
System docieplenia budynku – jaki wybrać?
Wybór konkretnego systemu ETICS leży w gestii projektanta ocieplenia. System musi być dopasowany do technologii konstrukcyjnej budynku – najlepszym wyborem będzie produkt złożony z wyrobów jednego producenta. Standardowy system docieplenia składa się z płyt styropianowych, mocowań mechanicznych, warstwy zbrojnej oraz warstwy tynku cienkowarstwowego, która może być wykończona farbą elewacyjną. Z pomocą eksperta z firmy Kania & Jaroszewski dobierzesz rozwiązania technologiczne dopasowane do nieruchomości i pozostające w zasięgu Twojego budżetu. Skorzystaj z pomocy fachowców i zyskaj pewność, że prace przebiegają planowo i terminowo.