Nowoczesne systemy kominowe doskonale nadają się do odprowadzania spalin z różnego typu urządzeń grzewczych. Ogromną popularnością w tej dziedzinie cieszą się kominy izolowane dwuścienne. Są to systemy kominowe, których zadaniem jest stabilizowanie temperatury spalin. Montaż takiego komina to gwarancja ciągłości procesu spalania, a co za tym idzie, utrzymywania optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Sprawdź, jak zbudowany jest komin dwuścienny i kiedy warto się na niego zdecydować.
Jak zbudowany jest komin dwuścienny izolowany?
Kominy dwuścienny izolowany to samodzielny system, zbudowany z:
wewnętrznego przewodu spalinowego lub wentylacyjnego,
warstwy izolacyjnej,
płaszcza zewnętrznego ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub powlekanej.
Wszystkie te elementy połączone są ze sobą za pomocą systemu kielichowego, dzięki czemu woda opadowa nie dostaje się do środka komina. Łączenie elementów nowoczesną techniką gwarantuje natomiast wyjątkową szczelność całego systemu.
Dlaczego warto wybrać komin izolowany?
Kominy izolowane dwuścienne to bezpieczne rozwiązanie, a przy tym łatwe w montażu i posiadające wiele niewątpliwych zalet. Te systemy kominowe cechują się niepalności i wysoką odpornością na działanie skroplin. Są bezpieczne, ponieważ dzięki dobrej izolacji ścianki zewnętrze komina nagrzewają się tylko do określonego poziomu. Zastosowane materiały sprawiają, że te systemy kominowe cechują się długą żywotnością, a zastosowana metoda spawania gwarantuje szczelność, dlatego mogą być bezpiecznie użytkowane również wewnątrz domu. Dodatkową zaletą jest szybkość montażu. System komina dwuściennego izolowanego zakupić możesz na stronie internetowej firmy Taniekominy.pl, której pracownicy zamontują go we wskazanym przez Ciebie miejscu.
Zastosowanie kominów dwuściennych
Kominy dwuścienne są coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie, jednak można je wykorzystywać również w trakcie termomodernizacji starszych budynków. Duży wybór modeli sprawia, że z łatwością można dobrać odpowiedni komin zarówno do małych, jak i dużych instalacji grzewczych.
Kominy dwuścienne doskonale sprawdzają się zwłaszcza w przypadku budynków, których wysokość jest niewielka i standardowe systemy kominowe mogą się nie sprawdzić. Przy zbyt niskiej różnicy temperatur w przypadku tradycyjnego komina mogły pojawić się problem związany z ciągiem wstecznym, który skutecznie eliminuje montaż systemu dwuściennego z dodatkową izolacją. Pozwala on na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz rury odprowadzającej spaliny.