Kostka brukowa należy do najchętniej wykorzystywanych materiałów wykończeniowych – znajdujących zastosowanie na zewnątrz. Idealnie sprawdza się w miejscach zadaszonych, jak i na otwartej przestrzeni – a wszystko to dzięki jej właściwościom mrozo i wodoodpornym! W naszym artykule skupimy się na zaletach kostki betonowej i kamiennej oraz podpowiemy, gdzie warto ją ułożyć! Zachęcamy do dalszej lektury!

Kostka betonowa

Kostka betonowa powstaje w wyniku wibroprasowania mieszanki betonowej o niskiej zawartości wody. W ten sposób otrzymujemy wysokiej jakości materiał – odporny na działanie mrozu i pęknięcia. W procesie produkcji kostki betonowej stosuje się różnego rodzaju kolorowe grysy i pigmenty – pozwalające na uzyskanie oczekiwanej barwy lub odcienia.

Wśród zalet kostki betonowej wyróżniamy:

  • atrakcyjną cenę – nieporównywalnie niższą od ceny kostki kamiennej;

  • gładką powierzchnię, dzięki czemu idealnie sprawdzi się, jako materiał na utwardzenie ścieżek rowerowych oraz parkingów;

  • bogatą gamę kolorystyczną – dostępne są w wielu odcieniach – od jasno-szarego, po grafitowy.

Aby cieszyć się wieloletnią trwałością kostki betonowej, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie i utwardzenie podłoża! Zlecając to zadanie firmie Zet Bruk Zbigniew Kurs Usługi Ogólnobudowlane, możesz być pewny profesjonalnego wykonania każdego etapu układania kostki brukowej!

Kostka kamienna

Kostka kamienna produkowana jest z granitu lub marmuru. Połączenie wysokiej odporności naturalnego kamienia oraz jego estetyki pozwala stworzyć efektowny materiał, który sprawdzi się podczas utwardzania powierzchni wokół domu, hotelu lub restauracji.

Solidność i wysoka jakość kostki kamiennej zapewniają wieloletnią trwałość – nawet przy intensywnej i obciążającej eksploatacji.

Zastosowanie kostki brukowej

Kostka brukowa to materiał wykorzystywany przede wszystkim do utwardzania nawierzchni – podjazdów, parkingów, tarasów, podwórka. Jednak znajduje ona zastosowanie również w celach informacyjnych – będąc idealnym znacznikiem miejsc parkingowych, pasów lub ścieżek rowerowych!