Panele fotowoltaiczne to centrum każdej instalacji pozyskującej energię z promieni słonecznych i przekształcającej ją w prąd. Jeżeli zależy Ci na długoterminowych oszczędnościach i osiągnięciu niezależności energetycznej, inwestycja w fotowoltaikę wydaje się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź, co na temat ogniw słonecznych mówi ekspert z firmy Onninen. Jak wybrać produkty, które zapewnią wydajną i stabilną pracę systemu.
Panele fotowoltaiczne – charakterystyka
W asortymencie Onninen znajdziesz panele fotowoltaiczne wykonane z ogniw monokrystalicznych, które wyparły drogie systemy polikrystaliczne.
Szczególną popularnością wśród klientów cieszą się produkty Ja Solar – jednego z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Dużym zainteresowaniem cieszą się też wysokowydajne panele od LG, które zapewniają długoletnią żywotność instalacji
– wyjaśnia pracownik Onninen. Wybierając odpowiedni wariant nie należy ograniczać się do ceny. Instalacja solarna to rozwiązanie na lata, dlatego ważne, aby wszystkie komponenty były wykonane z najwyższej jakości surowców i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Moc standardowych paneli, przeznaczonych do średniej wielkości gospodarstwa domowego, zaczyna się od 330W. Jednostki o mniejszej mocy mogą okazać się mało funkcjonalne i nie wygenerować oczekiwanych oszczędności.
Fotowoltaika – jak wybrać dobrej jakości panele?
Kluczową kwestią przy doborze paneli jest ich sprawność. Jak wskazuje specjalista z Onninen, średnia wydajność nowoczesnych urządzeń mieści się w zakresie 18-20%. Równie ważna jest odporność techniczna, która nie powinna być niższa niż 90%. Na uwagę zasługuje także deklarowana przez producenta utrata parametru wytwarzania mocy w czasie. Najbardziej efektywne moduły notują spadki na poziomie ok. 0,5% w skali roku. Ostatnim czynnikiem, który należy uwzględnić przy wyborze paneli, jest okres trwania gwarancji oraz gwarancja uzysku, która w większości przypadków wynosi 25 lat.