Zakup przydomowej oczyszczalni ścieków jest bardzo opłacalną inwestycją. Koszt takiej instalacji związany jest z wyboru technologii oczyszczania. To jest związane z możliwości lokalizacji oczyszczalni na działce, liczby użytkowników oraz warunków wodno-gruntowych. Zamówienie domowej oczyszczani w Projekt-Install dość szybko się zwraca. Dzięki dotacjom inwestycja może nam się zwrócić w błyskawicznym tempie.
Jak wygląda dofinansowanie?
W wielu miejscach można skorzystać z dofinansowania kosztów budowy przydomowych oczyszczalni. Jest to realizowane dla mieszkańców o skomplikowanej zabudowie, dla których nie planuje się budowy sieci kanalizacyjnej albo podłączenie do sieci jest ekonomicznie nieuzasadnione. Wysokość dotacji może wynosić nawet do 6 000 zł.
Jednostki samorządowe przyznają dotację, uzależniając jej wysokość od zainwestowanych kosztów, np. 60% kosztów brutto zakupu i montażu przydomowej oczyszczalni, lecz nie więcej niż 5 000 zł. Dotacje dotyczą systemy oczyszczania, które spełniają obowiązujące normy dotyczące parametrów ścieków wprowadzanych do odbiornika.
Budowa oczyszczalni ścieków krok po kroku
Pierwszym krokiem, jest załatwienie wszystkich niezbędnych formalności. Prace ziemne muszą być zgodne z wytycznymi. Aby nie dopuścić się naruszeń przepisów, warto upewnić się, że nasza działka spełnia wszystkie wymogi. Budowa oczyszczalni ścieków różni się w zależności od rodzaju. Wspólnych elementem jest osadnik gnilny, który zamontowany jest w ziemi. Gromadzi i sortuje ścieki odprowadzane z domu. Dochodzi tam do oczyszczania beztlenowego.
Późniejszy krok to faza filtracji tlenowej. W naszej oczyszczalni napowietrzenie ma miejsce w komorach zbiornika. Z kolei przy modelach ekologicznych w specjalnych sieciach drenażu. Jeśli mamy wątpliwości, jaki typ oczyszczalni najlepiej sprawdzi się, najlepiej skontaktować się z firmą Projekt-Instal. Zaproponują najlepszy wariant i dodatkowo pomogą go zaprojektować, w najbardziej odpowiedni sposób.