Sauny to miejsca prozdrowotnego relaksu, które zawsze można spotkać w modnych kurortach wypoczynkowych i w centrach odnowy biologicznej. Wielu Polaków decyduje się również na budowę sauny wolnostojącej w ogrodzie. Czy to jednak jedyne rozwiązania, by móc czerpać przyjemność z kąpieli parowych w domu? Specjaliści z firmy SF SAUNY zapewniają, że są w stanie zaprojektować i wykonać funkcjonalną oraz stylową konstrukcję na taras lub balkon. Pracownia ta słynie też z tworzenia saun w domowych łazienkach!

Jakie rodzaje saun można stworzyć w łazience?

Pracownia SF SAUNY jest w stanie przygotować dowolną, wymarzoną kabinę sauny w łazience klienta. Może to być zarówno sauna typu fińskiego, jak i nowoczesna sauna infrared jedno-, dwu lub wieloosobowa. Jak podkreślają zaś projektanci firmy Piotra Jankowskiego, ich wieloletnie doświadczenie pozwala im tworzyć konstrukcje idealnie dopasowane do adaptowanego pomieszczenia. Mogą oni zatem zaprojektować i wykonać kabinę we wnęce, przy skosie dachowym, a także w wersji wolnostojącej z wykorzystaniem jednej lub dwóch ścian.

Dużą uwagę firmą SF SAUNY przykłada też do wykończenia swoich saun, które tworzone są w stylu nowoczesnym, industrialnym, klasycznym, awangardowym, a także w bardziej egzotycznym wydaniu. Każdy inwestor może zatem liczyć na to, że stworzona według jego koncepcji kabina idealnie będzie współgrała z resztą elementów łazienki, która zamieni się w domowe luksusowe SPA.

Jak tworzone są sauny w łazienkach domowych?

Projektanci firmy SF SAUNY zdradzają, że tworzenie saun to wieloetapowy proces, który rozpoczyna się od konsultacji z klientem. To on przedstawia koncepcję wymarzonej kabiny oraz określa budżet. Następnie projektanci wykonują wizję lokalną w adaptowanym pomieszczeniu pod saunę, szczególnie zwracając uwagę na rozkład instalacji sanitarnych. Kolejny etap to projektowanie sauny wraz z doborem każdego jej elementu: wytwornicy pary, kwarcowych promienniki, pieców do sauny, osprzętu parowego, systemu oświetlenia światłowodowego, akcesoriów oraz materiałów wykończeniowych.

Po zaprojektowaniu sauny wraz z rysunkami, opracowaniami technicznymi oraz wizualizacjami dokumentacja przekazywana jest do akceptacji inwestora. Etapy końcowe to produkcja sauny, montaż kabiny i rozruch jej osprzętu. Klienci liczyć mogą też na instruktaż obsługi i późniejszą obsługę serwisową.

Z jakich materiałów firma SF SAUNY tworzy łaźnie parowe?

Pracownia SF SAUNY wykorzystuje do tworzenia saun tylko najwyższej klasy osprzęt fińskich oraz szwedzkich producentów. Wnętrza kabin (ściany i sufity) przygotowywane są w wersji klasycznej z wysokogatunkowego świerku skandynawskiego. Wielu klientów wybiera też cedr, jodłę kanadyjską, drewno osikowe oraz lipę. Polecane są też drewna termowane, czyli te o podwyższonych parametrach technicznych i niebywale wysokiej wytrzymałości.

Jeśli chodzi o wyposażenie kabin – ławy, podłogi, oparcia, osłony pieca itd. – firma SF SAUNY produkuje je z drewna lipowego, osikowa lub też słabo nagrzewających się odmian drewna afrykańskiego abachi. Uwagę skupić też warto na drzwiach łaźni. Warszawska pracownia proponuje zarówno te drewniane z szybą zespoloną, jak i designerskie skrzydła szklane z jednolitej tafli hartowanej. Może one być bezbarwna lub barwiona np. w kolorze grafitowym.

Podsumowując, każdy, kto marzy o domowej strefie SPA z piękną oraz funkcjonalną sauną, powinien zgłosić się do firmy SF SAUNY. Doświadczeni projektanci wiedzą bowiem, jak zaadaptować pod kabinę nawet niewielką łazienkę, niezależnie od stylu wnętrzarskiego. Dodać warto, że dzisiaj inwestycja w saunę to nie tylko propozycja dla najbogatszych!