Biuro rachunkowe Aliatan zajmuje się z prowadzeniem usług księgowych oraz kadrowo-płacowych. Obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa, o zróżnicowanym profilu działalności, stając się ich solidnym partnerem. Zatrudnia zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz niezbędnymi kwalifikacjami. Kadra nieustannie podnosi swoje umiejętności, więc mamy pewność, że nasza dokumentacja będzie prowadzona rzetelnie.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe konkurują ze sobą nie tylko ofertą i jakością usług, ale również ceną. To bardzo istotne, żeby powierzyć sprawy finansowe rzetelnemu partnerowi. Dlatego, zanim podejmiemy decyzję, sprawdźmy kilka różnych biur i wybierzmy najlepsze. Czyli to, które obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa, o zróżnicowanym profilu działalności. Powstała w wyniku przekształcenia i istnieje na rynku od 1994 roku. Specjalnością biura jest obsługa kadrowo-płacowa i inne usługi księgowe dla klientów. Zatrudnia zespół specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz niezbędnymi kwalifikacjami. Kadra nieustannie podnosi swoje kompetencje. Biuro rachunkowe Aliatan posiada certyfikaty Ministra Finansów uprawniające do prowadzenia usług księgowych oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które zapewnia jasne warunki współpracy i minimalizację ryzyka finansowego.

Biuro rachunkowe czy zatrudnienie księgowej?

Warto mieć zaufanego doradcę podatkowego, który rzetelnie poprowadzi rozliczenia naszej firmy. Możemy zatrudnić pracownika ds. rozliczeń finansowych lub zgłosić się z dokumentacją do biura.

Zatrudniając księgową, musimy jej zapewnić wynagrodzenie, adekwatne do wykonywanych zadań. Etat może być jednak zbyt dużym obciążeniem finansowym, szczególnie na początku rozwoju działalności. Wielu przedsiębiorców zleca prowadzenia dokumentacji biurom rachunkowym, gdyż jest to wygodny i ekonomiczny wariant. Nie ma potrzeby tworzenia stanowiska pracy, skoro zewnętrzna firma, wykona tę samą pracę

– mówi ekspert Aliatan. Możemy powierzyć im prowadzenie księgowości i spraw kadrowo-płacowych. Pracownik przydzielony do obsługi naszej firmy dopilnuje terminów składania dokumentacji podatkowej i deklaracji rozliczeniowej w ZUS. Będzie nas na bieżąco informował o wysokości podatku i doradzi, w kwestii legalnego zminimalizowaniu jego wysokości.

Jakie błędy księgowe popełniają przedsiębiorcy?

Księgowość z pozoru wydaje się prosta, więc przedsiębiorcy niekiedy sami ją prowadzą. Niestety, popełniają przy tym szereg błędów. Najczęstszymi pomyłkami, jakie zdarzają się w dokumentacjach, są: niewłaściwe zaliczanie wydatków w koszty firmy; błędy w rozliczaniu VAT, zaległości w księgach rachunkowych, nieregularne płatności podatków, opóźnienia w składaniu deklaracji do US i ZUS; nieprawidłowe naliczenia amortyzacji od środków trwałych i wartości niematerialnych; brak naliczeń i ujęć dodatkowych wynagrodzeń rocznych. Błędów jest znacznie więcej, a niektóre mogą być kosztowne, bo US nalicza wysokie kary. Niewiedza nie usprawiedliwia podatników. Przedsiębiorcy często nie mają rozeznania, co jest kosztem dla firmy, a czego odliczać nie mogą. Wszystkie wydatki odliczają od przychodów, by nie zapłacić podatku. Warto zwrócić się w tej kwestii do biura rachunkowego, żeby wiedzieć, czy dana pozycja kwalifikuje się do odliczenia od podatku.